12/02/18 Νίκη παραμονής. Πολύ σημαντική  νίκη πέτυχε η ομάδα του Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα επικρατώντας εκτός έδρας των ΕΛΠΙΔΩΝ Κιλκίς με 1-2 σκορ. Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν η ομάδα του Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα κατάφερε αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο να πάρει τους τρεις βαθμούς αυξάνοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά από τους διώκτες του στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού. Προηγήθηκε 0-1 με τέρμα του Αμαλίδη Αναστάσιου στο 16ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 25ο σε 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Το νικηφόρο τέρμα σημείωσε στο 83ο λεπτό ο Νικολαΐδης Ευστάθιος φτάνοντας συνολικά τα πέντε στο πρωτάθλημα. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε στην πρώτη του εφετινή συμμετοχή με τα κιτρινόμαυρα ο έμπειρος τερματοφύλακας Μαυρίδης Θεοδόσιος υπερασπιζόμενος την εστία της ομάδας. Μετά και το τέλος της δέκατης τέταρτης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 14 βαθμούς και συντελεστή 19-30 τέρματα. Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου στις 15:00 εντός έδρας με την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Σταυροχωρίου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.