04/12/17 Κακή εμφάνιση και ήττα. Σε βαριά ήττα υποχρεώθηκε η ομάδα του Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΕΘΝΙΚΟ Σ.Σ. Μουριών καθώς ηττήθηκε με 6-1 σκορ. Αν και μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 2ο λεπτό με τέρμα του Φουντουκίδη Γρηγόρη η συνέχεια ήταν καταστροφική επιτρέποντας στους γηπεδούχους να φτάσουν σε μια εύκολη επικράτηση σημειώνοντας από τρία τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Το συγκρότημα του Ηλία Χονδρόπουλου καλείται να επανέλθει άμεσα στις καλές εμφανίσεις πετυχαίνοντας μια ακόμη νίκη απένατι σε έναν αντίπαλο με κοινό στόχο αυτό της παραμονής στην κατηγορία. Μετά και το τέλος της όγδοης αγωνιστικής η ομάδα βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 βαθμούς και συντελεστή 10-19 τέρματα. Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου στις 15:00 εντός έδρας με τον ΑΠΟΛΛΩΝ Μαυρονερίου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.