11/12/17 Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.  Την δεύτερη ισοπαλία του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με τον ΑΠΟΛΛΩΝ Μαυρονερίου με το τελικό 2-2 σκορ να μην αφήνει κανέναν ευχαριστημένο. Αρκετές φάσεις και από τις δυο ομάδες με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν όμως το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου μετά από αδράνεια της άμυνας με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή. Στα μέσα της επανάληψης ο Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ Παντελεήμονα έφτασε στην ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Νικολαΐδη Στάθη με τους φιλοξενούμενους να ανακτούν το προβάδισμα λίγα λεπτά μετά πετυχαίνοντας και δεύτερο τέρμα με κοντινό πλασέ μετά από μη καταλογισμό φάουλ σε βάρος του τερματοφύλακα της ομάδας. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε λίγα λεπτά πριν από το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης μετά από λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων σε σέντρα σουτ που επιχείρησε ο Νικολαΐδης Στάθης. Μετά και το τέλος της ένατης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 8 βαθμούς και συντελεστή 12-21 τέρματα. Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου στις 15:00 εντός έδρας με τον ΠΟΝΤΙΑΚΟ Νέας Σάντας για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.